FeelGoodFamily

Přírodní houba na nádobí Michael's Original

 
Vegan - 100% rostlinný výrobek, neobsahuje žádné živočišné složky Efekt lupa
  • 1 z 3
 
Skvělé funkční a čistě přírodní houba na nádobí, bez plastu, ropných látek, chemických lepidel. 100% rozložitelná v kompostu.
Dostupnost Objednáno
Cena 28,93 Kč bez DPH
35 Kč
Kód produktu 541
Výrobce Michael's Original
Kategorie Ekodrogerie
Položka byla vyprodána...
 
 

 

 

 

 

  • Vyrobená ručně ze speciální odrůdy tykve (Lufa válcovitá).
  • Houba po namočení změkne, výrazně zvětší objem a velmi dobře drží. Dlouhá životnost – až 3 měsíce při běžném použití.
  • Speciální struktura houby je ideální pro mytí i zaschlého nádobí.
  • Dobře se tvaruje i pro mytí hůře přístupných míst nádobí. Funguje i jako drátěnka na zaschlé zbytky jídla.
  • Lze ji používat s běžnými mycími prostředky na nádobí.

 

 

 

 

 

Pro prodloužení životnosti této houby je důležité jí vždy po použití vymáchat v čisté vodě, vyždímat a nechat uschnout. Houba dobře snáší i vyšší teploty a tak je možné jí občas i vyvařit, pokud je to nutné.

Každá houba má provázek na zavěšení houby.

Vyrobeno na Filipínách na malé eko farmě. K výrobě využívají se jen přírodní obnovitelné suroviny a solární energie. K pěstování tykví se nepoužívají chemická hnojiva. Do Evropy jsou výrobky dopravovány lodní dopravou. Obal z recyklovaného papíru.

 

MIchael´s Original

Zakladatelé a majitelé firmy Michael´s Originals jsou Ben a Nancy. Nancy je z Filipín a jako dítě se přestěhovala do do Velké Británie. Ben je angličan, kuchař, který jeden čas spolupracoval s Jamie Olivierem. Při návštěvě rodiny Nancy na Filipínách si Ben všiml, že používají zvláštní přírodní houbičky na nádobí i na tělo, které jsou vyrobeny ze speciální odrůdy tykve (Lufa válcovitá). Ta je domovem je v tropech jihovýchodní Asie. Pěstuje se ale i v Africe a jižní Americe. Jejich vlastnosti byly oceňované již ve starém Egyptě a používala je prý i Kleopatra protože houby z lofy mají pro pokožku blahodárné účinky Bena tyhle houby zaujaly a první množství přivezl do Evropy. Zde se tyto čistě přírodní houby, které skvělě fungují a dlouho vydrží, setkaly s velkým úspěchem. Ben a Nancy se proto rozhodli opustit Evropu a na Filipínách vybudovali vlastní farmu, která pěstuje tyto tykve a vyrábí z nich různé houbičky a houby pro evropské zákazníky. Při pěstování a následné výrobě produktů zaměstnává výhradně zaměstnance z místa, kteří by jinak museli za prací dojíždět do města, pokud by jí vůbec našli. Výroba je velmi ekologická, využívají se jen přírodní obnovitelné suroviny a solární energie. Výrobky jsou baleny do recyklovaných obalů a do Evropy jsou přepravovány lodní dopravou. Značka Michael´s je odvozena od jména syny Bena a Nancy – Michaela.

Hmotnost 0.08 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole: