FeelGoodFamily

Mořské řasy na talíři

Mořské řasy to je něco jako přirozený multivitamín a už proto by neměly chybět v našem jídelníčku. Přirozeně obsahuje vitamín B12 a spoustu minerálů - hlavně vápník, hořčík, železo, jód, chrom a zinek. Mají ale také jednu superschopnost, vážou na sebe těžké kovy a mohou je odvádět z těla. Pozor jen na dávkování, v tomto případě je méně více.

Nejdelší tradici mají mořské řasy v japonské kuchyni. My vám je nabízíme od rodinné společnosti Clearspring, která se specializuje na tradiční výrobky právě japonské kuchyně.

Mořská řasa Nori

Nori patří v Japonsku mezi nejdůležitější z mořských řas. Nejen kvůli tomu, že se z nich vyrábí tzv. listy nori, které se používají při přípravě suši https://www.feelgoodfamily.cz/japonska-opecena-rasa-nori-na-susi-clearspring-7-listu/ .


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Má výraznou chuť umami a vysoký obsah hořčíku a vápníku. Nabízíme vám ji i jako nori vločky, kterými můžete dochutit spoustu druhů pokrmů. https://www.feelgoodfamily.cz/nori-vlocky-clearspring-20g/  

 

Kromě toho můžete také vyzkoušet křupky z této mořské řasy a to buď ochucené kurkumou, chilli nebo ve své přírodní podobě. Mimo mlsání jen tak, je můžete přidávat do polévek nebo salátů. 

https://www.feelgoodfamily.cz/vyhledavani/?string=k%C5%99upky+z+mo%C5%99sk%C3%A9+%C5%99asy 

 

Mořská řasa Wakame

Po Nori je druhou nejdůležitější mořskou řasou. Má vysoký obsah bílkovin a minerálních látek  a nejčastěji se používá jako dochucovadlo pokrmů v podobě vloček. Přidávejte ji do pokrmů jako polévky, ale až na závěr jejich přípravy, aby si udržely svou jemnou vůni. 

https://www.feelgoodfamily.cz/instantni-wakame-vlocky-clearspring-25-g-akce/  

 

Mořská řasa Kombu 

Mořská řasa kombu se v angličtině označuje jako kelp a patří mezi hnědé řasy, tzv. chaluhy. Nejčastěji se přidává do polévek a vývarů v podobě celého pruhu, který se před podávání z polévky odstraní. Pokud ji vložíte při vaření k luštěninám, stanou se stravitelnější. Tato řasa obsahuje velké množství jódu a hodí se tak jako alternativa ke konzumaci mořských ryb.

https://www.feelgoodfamily.cz/japonska-morska-rasa-kombu-clearspring-40g/  

 

 

Mořská řasa Dulse

Zástupce červených řas, který se kromě Japonska také konzumuje na Islandu či ve francouzské Bretani. Je měkká a díky výrazné a lahodné umami chuti se přidává do nepřeberného množství jídel, včetně salátů a polévek. Pokud chcete Dulse použít jako koření, je vhodné ji předem nasucho opražit na pánvi, protože se tak zvýrazní její chuť.

https://www.feelgoodfamily.cz/morske-rasy-dulse-z-atlantiku-bio-clearspring-25g/