FeelGoodFamily

Zelený jíl: Detoxikační zázrak plný minerálů

Zelený jíl se využívá jako podpůrná léčba ekzému a lupenky, akné, nečistou pleť, na artrózu i osteoporózu, na likvidaci kvasinkových infekcí Candida albicans i na hubnutí. Zelený jíl umí možná pro někoho paradoxně účinně pomoci zároveň při zácpě i průjmu.

Pití vody se zeleným jílem je vhodné v případě, že je třeba odstranit těžké kovy nebo jiné jedovaté látky z těla a na detoxikaci. Jíl se používá mimo jiné jako peeling . Zelený jíl může řešit i otázku poměru potřebných a patogenních mikroorganismů v trávicím traktu.

Zelený jíl ovšem toxické látky a patogenní mikroorganismy v trávicím traktu absorbuje spíše mechanicko-fyzikálně než chemicky, má ovšem také značné absorpční , adsorpční a čistící schopnosti . Zelený jíl  ve střevech pomáhá také emulgovat a absorbovat tukové částice.Kromě těchto účinků je známo, že zelený jíl neutralizuje nadměrné kyseliny v žaludku. Při obtížích s překyselením je vhodné, jestliže místo 1 lžičky zeleného jílu si připravíme dvojnásobné množství zeleného jílu a 3 x denně před jídlem si obsah skleničky zamícháme a i s rozmíchanou jílovou usazeninou vypijeme.

Jíl na léčení používá také čínská a tibetská medicína, medicína sibiřských národů, jílem se léčí mimo jiné i indiáni v Austrálii. Čínská medicína, tibetská medicína i ajurvéda-indická medicína jíl používají v léčbě zevně i vnitřně. Mahatmá Ghándí občas prý pojídal kousky jílu, aby se vyčistil, ženy v Kyrgyzii sbírají kousky jílu na poli a také jíl pojídají v této formě.

Při používání francouzského zeleného jílu na detoxikační kúru je velmi důležité, pozřít obsah celé skleničky se zeleným jílem , nejenom vypít odstátou vodu, což by nemohlo splnit požadavky, které od detoxikační kúry zeleným jílem očekáváme. Samozřejmě velice záleží na složení jílu. Některé jíly mohou obsahovat v sobě nečistoty nebo mít vyšší hladinu těžkých kovů než je stanoveno našimi hygienickými předpisy.Francouzský zelený jíl EPAM dodávaný firmou Zentrichova apatyka s.r.o. splňuje náročné hygienické předpisy ČR právě na používání zeleného jílu tak, jak je to nejúčinnější, tedy užívat zelený jíl i s usazeným „lógrem“.

Jíl je určený na vnitřní užívání na detoxikaci organismu se připravuje tak, že večer dáte 1 lžičku zeleného jílu do sklenky vody ( cca 150 ml), zamícháte nekovovou lžičkou, necháte aktivovat do rána, kdy znovu důkladně promícháte a vypijete i s usazenou sedlinou do dna. Jídlo, případně léky, užijte až cca za 1 hodinu po zeleném jílu. Kúra ze zeleného jílu trvá 21 dní, potom udělejte týden pauzu a můžete znovu týden užívat. Doporučujeme pro správnou funkci organismu čistit a detoxikovat zeleným jílem 2-4 x ročně. V případě, že z jakéhokoliv důvodu nemůžete užívat zelený jíl ráno, můžete si naopak jílový roztok připravit ráno a vypít  večer těsně před spaním. Zelený jíl uvízne na sliznici v ústech , pomalu prochází „trubkama“ do žaludku a nakonec čistí střeva.

Tento způsob užívání zeleného jílu máme vyzkoušený i pro ten případ, že ráno užívaný zelený jíl někomu vyjímečně způsobuje zácpu. Na noc užívaný zelený jíl zase déle působí na sliznicích horní části trávicího ústrojí. Během celé detoxikační kúry zeleným jílem je velmi důležité zvýšit pitný režim. Můžete pít čistou vodu nebo podpořit detoxikaci pitím bylinných čajů.

Feel Good Family nabízí velice kvalitní zelený jíl společnosti ArgitalItalská firma Argital se specializuje na výrobu přírodní kosmetiky a BIO kosmetiky se zeleným jílem již 40 let. 

Kvalita produktů závisí také na lokalitě jejich zpracování. Proto společnost Argital v roce 2005 přestěhovala svoji výrobu na Sicílii, do čisté oblasti zalité sluncem a ovívané větrem, na břehu Středozemního moře a blízko lomu, kde se těží zelený jíl.