FeelGoodFamily

Organix

Webová stránka značky: Organix
 
 
organix logo
 
 
 
 
Zdravé dobroty & za tím si stojíme
Svého slibu dodávat veškeré potraviny bez podřadných ingrediencí se důsledně držíme jako záruky jakosti.
Nevyžadují to však žádné právní předpisy ani potravinářské normy. Namísto porušování vlastních pravidel, která jsme si svědomitě vytvořili, spočívá naše poslání ve zlepšení potravin pro naše děti.
Toto nejlepšího se přitom snažíme dosahovat prostřednictvím vlastní přísné morálky a stejný přístup požadujeme i od ostatních. Proč? Odpověď je velmi jednoduchá, strašně rádi všechno zlepšujeme.
Pouze ekologické suroviny
Slibujeme, že budeme používat výhradně ekologické složky. Pouze přírodní potraviny jsou zárukou minimálního možného obsahu pesticidů ve výsledném produktu. Ekologické zemědělství rovněž vychází z péče o zvířata na vysoké úrovni a ochrany životního prostředí.
Bez zbytečností
Slibujeme, že budeme používat rozpoznatelné suroviny, které plní daný účel. Znamená to vynechat veškeré zbytečné přísady a upřímnost a pravdivost tohoto tvrzení si lze snadno ověřit na obalech našich výrobků.
 
Stanovení norem
Slibujeme, že se budeme snažit stanovit pro dětské potraviny tu nejlepší normu. V rámci svého slibu rovněž pokračujeme s potravinářskou kampaní za účelem odstranění „šmejdů“ z potravin pro děti.
 
Filozofie našich potravin
Prioritou výroby našich potravin je důraz na zdraví dětí jako samostatných prospektorů v jídle, potřeby jejich postupného poznání v oblasti stravování a požitek z každého nového objevu.
Veškeré svoje potraviny vyrábíme za použití skutečných surovin, aby chuť odpovídala příslušným očekáváním, veškeré naše výrobky splňují přísné předpisy, aby neohrozily malé konzumenty.
Stanovujeme si i vlastní normy založené na dosavadních zkušenostech s dětskou výživou, od samotného složení po velikost jednotlivých porcí, aby malý spotřebitel získal pro svůj růst a vývoj tu správnou dávku.
 
Poslání
Našim posláním je jít tím správným směrem a vyniknout v oblasti dětských potravin - ve spolupráci s rodiči k rozvíjení požadavků na lepší stravovací podmínky, pomáháme jim s výběrem dobrých potravin, poskytujeme jim upřímné rady v oblasti pěstování, vaření i konzumace skvělých potravin.

Našim závazkem je udávat při výrobě potravin vlastní normy, vyvarovat se používání zbytečných přísad a prostřednictvím svého slibu výroby potravin bez šmejdů dávat rodičům záruku, že naše výrobky mohou používat naprosto bez obav. Vyrábíme jídlo pro odstavené kojence i drobné potraviny, které dětem pomáhají poznávat nové tvary, povrchy i chutě již v raných stádiích vývoje, tento sortiment doplňuje naše řada výrobků Goodies pro batolata, která zkoumání stravy dětem ještě zpestří.

 

Obsahují vaše dětské kaše mléko?

Žádná naše dětská kaše neobsahuje mléko ani laktózu, ale vyrábějí se v továrně, která zároveň vyrábí i produkty s obsahem mléka. Děláme vše, co je v našich silách, aby se různé naše produkty nedostávaly do kontaktu. Ačkoliv je toto riziko velmi malé a přestože provádíme pravidelné testy na alergeny, nemůžeme vyloučit určitá rizika a tvrdit na obalech našich výrobků, že neobsahují stopy mléka.  

Proč přidáváte do některých produktů thiamin (vitamin B1)?

Přidáváme thiamin (vitamin B1) do kaší, rýžových chlebíčků, sušenek a svačinek, protože to stanoví zákon. Vitamin B1 má zásadní význam pro růst a vývoj dítěte a zákon zaručuje, že male děti budou mít dostatek tohoto důležitého vitamínu ve stravě.

Proč nepřidáváte do vašich výrobků i jiné vitamíny a minerály?

Neobohacujeme naše výrobky o žádné vitamíny a minerály, protože to není povoleno a je to v rozporu se standardy bio-potravin (pokud se však nejedná o výjimky stanovené zákonem, například britský zákon o vitamínu B1). Jsme přesvědčeni, že ta nejlepší cesta ke zdraví malých dětí je především pestrá strava bohatá na potřebné živiny.

Proč používáte při výrobě sušenek palmový olej?

Palmový olej obvykle používáme v kombinaci s jiným rostlinným olejem, abychom dosáhli požadovaných vlastností výrobku. Všechny naše suroviny musí projít před tím, než je použijeme, důkladnou kontrolou. Všechny naše suroviny jsou v bio kvalitě a testujeme je z hlediska jejich původu, etiky a bezpečnosti. Z médií jste pravděpodobně slyšeli mnoho informací o palmovém oleji a ničení přírody kvůli palmovým plantážím. Naši dodavatelé jsou držitelé certifikátu RSPO, který označuje palmový olej, který pochází z udržitelných zdrojů a splňuje přísná kritéria na ochranu přírody. Výrobci palmového oleje musí dbát na ochranu životního prostředí, na slušné pracovní podmínky zaměstnanců a zodpovědný přístup k pěstování plodin. Žádný z našich palmových olejů nepochází z oblastí, kde se kácejí nebo vypalují pralesy nebo z oblastí, kde žijí orangutani a tak bezpečně víme, že se nepodílíme na ztrátě jejich domova.

Co je pravdy na tom, že potraviny s rýží obsahují arsen?

Arsen je prvek, který je obsažen v půdě a ve vodě, což znamená, že ho společně s jinými prvky absorbují i rostliny. Arsen je přítomen v malém množství téměř všude a nelze se mu vyhnout.

Naší nejvyšší prioritou je bezpečnost našich potravin a proto důkladně testujeme všechny naše výrobky a dohlížíme, aby odpovídaly současným legislativním požadavkům a normám.

Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) nedávno analyzoval data členských států EU a stanovil maximální hodnoty anorganického arsenu v určitých potravinách s platností od 1. ledna 2016. 

Pochází váš palmový olej z udržitelných zdrojů?

Naši pěstitelé, výrobci a dodavatelé palmového oleje jsou držitelé certifikátu Roundtable on Sustainable Palm Oil (RSPO), zastřešující dodržování udržitelného hospodaření s palmovým olejem. I my jsme členy RSPO a tak je zaručeno, že u našich výrobků je trvale udržitelné hospodaření normou od začátku do konce. Vyžadujeme, aby naši partneři respektovali životní prostředí, dbali na slušné pracovní podmínky zaměstnanců a na zodpovědný přístup k pěstování plodin. Žádný z našich palmových olejů nepochází z oblastí, kde se kácejí nebo vypalují pralesy nebo z oblastí, kde žijí orangutani, a tak bezpečně víme, že nepřispíváme k ničení jejich domova.

 

Žádné produkty značky Organix nebyly nalezeny...