FeelGoodFamily

7 tipů na expresní jídla na výlety a chaty

Hledáte jednoduché a rychlé řešení pro stravování na výlet, dovolenou nebo na chatu? Naše veganské a instantní potraviny v bio kvalitě jsou nejen chutné, ale i výživné. Tady máte naše tipy:

1. Směs bio quinoy

Quinoa je vynikající příloha nebo základ směsi. Naše bio směs quinoy je hotová za pouhých 90 sekund zahřátí a je připravena ke konzumaci. Můžete ji také jíst studenou přímo z obalu, což je ideální pro letní saláty. Quinoa je bohatá na bílkoviny, vlákninu a obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, což z ní činí výživnou a zdravou volbu pro každou příležitost.

quinoa

 

2. Polévky ramen Clearspring

Polévky „z pytlíku“ nemusí být synonymem pro chemické koktejly nevalné kvality. Clearspring nabízí ramen polévky, které jsou vyrobeny z kvalitních surovin a jsou plné chuti. Základ polévky tvoří silný tekutý koncentrát, který dodává polévce jemnou, čerstvou chuť. Tyto polévky jsou ideální na rychlou a výživnou večeři po celodenním výletu. Můžete přidat nakrájené tofu nebo zeleninu.

miso se zázvorem

 

3. Rajčatová omáčka na těstoviny ve kvalitě Demeter

Rajčatová omáčka Demeter je vyrobena z certifikované biodynamické produkce, což je metoda ekologického zemědělství vyvinutá Rudolfem Steinerem. Demeter se zaměřuje na holistický přístup k zemědělství, zahrnující střídání plodin, vyhýbání se chemickému ošetření půdy a zohlednění nebeských a pozemských vlivů. Tato omáčka je skvělým doplňkem k těstovinám, které si můžete rychle připravit kdekoliv.

tomato

 

4. Kousky mladé žakie (chlebovníku)

Mladý chlebovník, známý také jako jackfruit, je skvělý základ veganské kuchyně. Nakládané kousky žakie ve skleničkách jsou ideální pro přípravu rychlých a chutných jídel na dovolené. Chlebovník má maso podobnou texturu a je často používán jako náhrada masa v různých pokrmech. Inspiraci na recepty najdete na našem blogu zde.

jackfruit tacos

5. Miso polévky

Miso polévky jsou další skvělou volbou pro rychlé a zdravé jídlo. Jsou vyrobeny z fermentované sóji, která je bohatá na probiotika, podporující zdraví střev. Miso polévky jsou snadno připravitelné a velmi chutné. Jsou ideální na zahřátí po chladném dni nebo jako lehká večeře.

 

miso soup

 

6. Hnědá a divoká rýže s tamari

 

Směs bio dlouhozrnné hnědé rýže a černé divoké rýže, která se velmi snadno a rychle připravuje. Je pohodlně zabalena v sáčku, který lze ohřívat v mikrovlnné troubě, pro maximální čerstvost a chuť. Tato lahodná příloha, ochucená silnou sojovou omáčkou tamari, lze konzumovat za tepla i  za studena. Vychutnejte si je samotné, ve smažených pokrmech a salátech nebo jako výživnou a pestrou přílohu.

rýže7. Konzervované luštěniny: čočka, fazole, cizrna a vlčí bob

Konzervované luštěniny jsou skvělým zdrojem bílkovin a vlákniny, jsou tak zdravé a syté jídlo na cestách. Čočka, fazole, cizrna a vlčí bob jsou dostupné v bio kvalitě a lze je snadno přidat do různých pokrmů. Čočka a fazole jsou vynikající do polévek a dušených pokrmů, cizrna je skvělá do salátů nebo na přípravu hummusu a vlčí bob se hodí do různých směsí a salátů. Připraveno k okamžitému použití.