FeelGoodFamily

Japonské zelené zlato - čaj matcha

Znáte matchu? Jde o o jemně mletý, zářivě zelený prášek vyrobený z nejkvalitnějších japonských čajových lístků.  Již 900 let se pije jako součást čajového obřadu a  patří mezi nejoceňovanější japonské čaje. Nesmí chybět u dlouhých buddhisticých meditací.  

Je známý svou bohatou chutí, vysokým obsahem antioxidantů a stimulujícím účinkem díky přítomnosti kofeinu.

MATCHA 1

My vám v našem sortimentu nabízíme prémiovou matchu v bio kvalitě od společnosti Clearspring , která pochází pochází z Japonska (u města Udži). Tady, vysoko v kopcích kolem Kjóta, je oblast proslulá produkcí těch nejlepších japonských čajů. Tato odlehlá oblast je dostupná pouze pěšky, je neznečištěná a bohatá na přirozené nepřátele škůdců čajovníků. Díky tomu není potřeba rostliny opečovávat zbytečnými pesticidy a podporovat je velkým množstvím zemědělských hnojiv, tak jak se tomu děje u klasické produkce. 

Po několik posledních měsíců se čajovník pěstuje ve stínu, aby se lístky naplnily chlorofylem a měly typickou sytě zelenou barvu a jemně nasládlou chuť. Potom se nejjemnější mladé čajové pupeny sbírají, suší a melou v žulovém hmoždíři.

Naše matcha prémiové kvality je ideální pro pití i domácí pečení, dokáže dodat jídlu a nápojům jedinečnou chuť a neuvěřitelnou barvu.

 

Jak se připravuje matcha?

MATCHA POSTUP PŘÍPRAVY

Matcha se tradičně pije rozšlehaná v horké vodě jako jemný zelený čaj. Vezměte ¼ čajové lžičky (1 g) prášku matcha a přidejte horkou vodu z konvice (cca 70°C - 80°C). Důkladně prošlehejte tradiční dřevěnou metličkou nebo ručním elektrickým napěňovačem mléka, abyste se vyhnuli hrudkám prášku na dně šálku.


Vanilkové Matcha Latte

MATCHA LATTÉ

 

Smíchejte 1 g prášku Matcha s trochou studené vody v šálku a poté přidejte do horkého sójového mléka s vanilkovou příchutí a důkladně prošlehejte. Případně použijte vanilkové rýžové nebo mandlové mléko.


V naší nabídce najdete:

Matcha práškový čaj – Clearspring, bio 8x1g

Matcha práškový čaj – Clearspring, bio 1g

Matcha práškový čaj – Clearspring, bio 100 g

Tři-mátový matcha čaj, bio – Clearspring, 20 sáčků

Japonský bio zelený čaj Sencha a Matcha, bio – Clearspring, 20 sáčků