FeelGoodFamily

Přírodní antibiotika

Mnoho běžných potravin mohou fungovat jako tzv. přírodní antibiotika a budete se po nich cítit při oslabení lépe. Některé z nich dokonce najdete ve spíži nebo v ledničce a možná ani netušíte, jak moc jsou pro váš organismus prospěšné.

A které mezi ně patří?

Mezi ty, které najdete téměř v každé lednici patří cibule a česnek. Za jejich svíravou vůni může sloučenina alicin, která má antivirové účinky a působí proti širokému spektru bakterií. Navíc snižuje cholesterol a krevní tlak. Tepelnou úpravou se však obsah této ceněné látky snižuje, proto je nejlepší jíst česnek a cibuli syrovou. K těmto často používaným můžeme ještě přidat čerstvý křen.

Zázvor je známý především pro schopnost mírnit nevolnost (těhotenskou i cestovní) a zklidnit žaludek. Zároveň však působí protizánětlivě a podporuje imunitní systém a dýchací cesty. V našem sortimentu najdete i prémiový zázvorový “shot” Bio Today, který by u vás doma neměl chybět.  Nejen že není z koncentrátu, ale neobsahuje žádné umělé přísady a je bohatým zdrojem vitamínu C. Svůj imunitní systém můžete posílit ranním panákem, smícháním s teplou vodou si můžete připravit lahodný zázvorový čaj nebo míchaný nápoj s perlivou vodou. Možnosti jsou nekonečné.

zázvorový sirup

Rakytník řešetlákový je dokonalým pomocníkem při zvyšování obranyschopnosti organismu. Rakytník v sobě skrývá velké množství vitamínu C. Působí proti bakteriím a virům. Rakytník účinně rozpouští hleny při rýmě a chřipce, zlepšuje odkašlávání a velmi příznivě působí na dýchací cesty.

My vám ho nabízíme v MARNYS® Inmupec Defens, kde najdete Rostlinné výtažky, jako je rakytník řešetlákový, echinacea a bezový olej, které jsou tradičně známé za to, že jsou užitečné proti nachlazení.

rakytník

 

Mezi tradičně používané v čínské medicíně patří tzv. medicinální houby, ta mají obecně  vitalizující účinky. 

houby

 

Chlorella má na rozdíl od antibiotik schopnost zabíjet jen choroboplodné bakterie, zároveň ale podporuje růst a množení těch přátelských. Nejčastěji se užívá ve formě zeleného prášku. Je nejbohatším přírodním zdrojem chlorofylu, minerálů, vitamínů a dalších výživných látek, které prospívají našemu zdraví i vitalitě.

 

Koloidní stříbro působí na plísně, houby, bakterie i viry. Má silné antibakteriální a antiseptické účinky a před objevem antibiotik na bázi penicilínu bylo v minulosti hojně užíváno. Používá se také na akné, popáleniny, těžko se hojící rány, kvasinkové infekce, lupy a další kožní problémy.