FeelGoodFamily

Zázvor: přírodní posila imunitního systému

Posilte svůj imunitní systém se zázvorem. Díky svým silným zahřívacím a protizánětlivým účinkům patří zázvor mezi nejznámější a nejúčinnější pomocníky při zimním prochladnutí nebo nachlazení. 

Bohužel není zázvor zrovna snadný na zpracování. Ideální volbou tedy může být již připravený zázvorový nápoj. 

Zázvorový nápoj

Základní varianta zázvorového shotu  obsahuje 55% čerstvé zázvorové šťávy, smíchané s rýžovým sirupem, kořením a citronovou šťávou. Svůj imunitní systém můžete posílit ranním panákem, smícháním s teplou vodou si můžete připravit lahodný zázvorový čaj nebo míchaný nápoj s perlivou vodou. Možnosti jsou nekonečné.

Pokud ho přidáte do krémových polévek, překvapí vás zajímavou a výraznější chutí.

Jen pozor, zázvor je opravdu ostrý a pálivý!

zázvorový sirup


Zázvorový nápoj s mrkví

Varianta s mrkví obsahuje 42% mrkvové šťávy a 28% zázvorové šťáva. Není tak ostrá jako pouze zázvorová varianta a snesou ji lépe i děti. A proč je přidána mrkvová šťáva? Je to skvělý způsob, jak získat denní dávku vitaminu A, který je důležitý pro zdraví zraku, imunitního systému a pokožky.

zázvor 2

Můžete ho pít jako shot, smíchat s vodou nebo připravit perlivou limonádu. Nebojte se ho přidávat i do krémových polévek - v dýňové je luxusní!

Zázvorový nápoj s červenou řepou 

Benefity červené řepy jsou obrovské, ovšem její příprava je náročnější a jídla ne vždy chutná. Pokud si je přesto chcete užít, vyzkoušejte zázvorový nápoj s červenou řepou. 

Řepa je dobrým zdrojem vitaminu C, železa a antioxidantů. 

zázvor 3

Tento nápoje můžete přidávat i do kaší, smoothie nebo koktejlů. Počítejte s nasládlou, zemitou chutí této kořenové zeleniny.

Zázvorový nápoj s brusinkami

Brusinky jsou skvělým pomocníken při boji s infekcí močového ústrojí. Kromě toho jsou zdrojem vitamínu C a antioxidantů. Společně se zázvorem jsou tou správnou volbou pro přechod podzimního a zimního období. 

zázvor 4

Tento nápoj obsahuje 42% brusinkové šťávy a 28%  zázvorová šťáva, má výraznou a ostrou chuť, která skvěle vynikne i v míchaných nápojích.