FeelGoodFamily

Tradiční japonské omáčky

Chuť každé omáčky Clearspring je osobitá a lahodná díky tradiční a autentické výrobě přímo v Japonsku. Vyrábějí je ti nejlepší řemeslníci podle rodinných receptur. Vy si tak můžete vychutnat  ty nejlahodnější a nejkomplexnější chutě umami.

V naší nabídce najdete:

Yaemon tamari sójová omáčka extra silná

yaemon

Bio sójová omáčka tamari od společnosti Clearspring je jednou z mála sójových omáček bez obsahu pšenice a lepku, které se v Japonsku vyrábějí na základě tradiční 500 let staré receptury. Bio ingredience a pomalé, 2 roky trvající zrání v cedrovém dřevě dávají této oceňované omáčce jedinečně bohatou a koncentrovanou chuť. 

Při výrobě bio sójové omáčky tamari od společnosti Clearspring se používá nepatrné množství mouky z praženého ječmene. Přesto můžeme na základě provedeného testování na lepek potvrdit, že dlouhé procesy fermentace a zrání naší bio sójové omáčky tamari vylučují proteiny lepku přítomné v ječmeni. Na základě těchto výsledků se uskupení Celiac Society rozhodlo začlenit bio sójovou omáčku tamari od společnosti Clearspring do svého seznamu bezlepkových potravin.

 

Japonská sójová omáčka Shoyu

shoyu

Mezi touto oceněnou sójovou omáčkou a většinou výrobků na trhu je obrovský rozdíl. Jedná se o nejkvalitnější dostupnou omáčku vyráběnou malovýrobcem podle tradiční receptury. Vyrábí se z celých sójových bobů v bio (nikoli sójových prášků) a pražené celozrnné pšenice, které přirozeně a pomalu kvasí v sudech z cedrového dřeva.

Pro zvýraznění chuti dalších potravin stačí pár kapek tohoto pikantního koření s výraznou chutí. Přidejte pár minut před koncem vaření, abyste zachovali jeho typickou chuť.

 

Bezlepková omáčka Teriyaki 

Teriyaki omáčka je ideální k podlití a glazování a k dodání lahodně sladké a zároveň pikantní chuti smaženým pokrmům, pečeným pokrmům, grilovaným pokrmům a marinádám. Připravuje se podle tradiční japonské receptury s použitím sójové omáčky Tamari a dalších vysoce kvalitních surovin - bez přidaného rafinovaného cukru.

teriyaki

 

Tsuyu - Instantní veganský nudlový vývar

tsuyu

Aromatický a univerzální veganský vývar je vyroben z koncentrovaného vývaru z hub šiitake a kvalitní sójové omáčky. Vyznačuje se hlubokou a lahodnou pikantní chuť s nádechem sladkosti. Kromě přípravy vývaru ho můžete použít  jako základ pro dip nebo marinádu. 

Na 1 díl omáčky je potřeba přidat 4 díly vody.